Andrychowski Klub Esperanto

AMIKECO

Andrychowski Klub Esperanto "Amikeco" działa pod patronatem
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

Spotkania klubu Amikeco odbywają się w Miejskim Domu Kultury
w Poniedziałki o godzinie 18.00

Wybierz język : 
Aktualności

 

Fotoekspozicio en Andrychów.

Ni kore invitas al sekva Esperanto arango en Andrychów.
La 26-an de majo (vendrede) en Kulturdomo, strato Szewska 7 okazos malfermo de Fotoekspozicio "Podróże Esperantystów" (Vojagoj de Esperantistoj") 

La Ekspozicio dauros gis 18-an de junio.
http://www.kultura.andrychow.eu/1267-mdk-maj-2018

Pli multe da informoj rete : ate.amikeco@wp.pl
-------------------------------------------------------
Ni rekomendas-polecamy:
http://www.uea.org/
http://tejo.org/
https://pasportaservo.org/
http://esperanto.pl/
http://esperanto_bielsko.republika.pl/index.html
http://www.esperanto.cba.pl/
http://pej.pl/pl/
https://lernu.net/pl
http://www.edukado.net/
https://amikumu.com/eo/
https://pl.pinterest.com/fredericosalmi/migo-esperanto/

 

Zlot na Leskowcu

Towarzystwo Esperanckie "Amikeco" działające przy MDK w Andrychowie 27 maja 2007 zaprosiło esperantystów oraz wszystkich chętnych pragnących dowiedzieć się więcej o języku esperanto na zlot Esperantystów na Leskowcu (922 m) i Groniu Jana Pawła II (890 m) 

Na zaproszenie odpowiedziało 21 osób z Andrychowa, Rzyk, Sułkowic, Jastrzębia, Bielska-Białej, Kędzierzyna, Kęt, Krakowa i Landku.

Po przywitaniu się wszystkich przy Kużni wspólnie wyruszono w kierunku Leskowca. Trasa była dość trudna, ale uczestnicy pokonali ją bardzo dzielnie. Po dojściu do Schroniska grupa mogła troszkę odpocząć i posilić się.

O godzinie 12:00 mozna było wziąść udział we Mszy Świętej w pobliżu Schroniska na Groniu Jana Pawła II.

Nastepnie grupa udała się na szczyt Leskowca, gdzie przy śpiewie i gitarze spędzano miłe chwile. Dopisała nie tylko pogoda ale i humory, gdyż jak każde spotkanie Esperantystów, także i to odbyło się w serdecznej i przyjaznej atmosferze.

 

 

 


 Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim przybyłym na spotkanie i zapraszają znowu za rok!

 

Amir, Tai Chi, Esperanto, Chiny i Bośnia !

Po ostatnim spotkaniu w Klubie Pod Basztą, dotyczącym Dagestanu - publiczność, która przybyła do Klubu Pod Basztą, a właściwie do Klubu Podróżnika z niecierpliwością czekała na kolejnego gościa - Amira Hadziahmetovica. Z powodu niewielkiego opóźnienia samolotu nasz Gość trochę później przybył na spotkanie. Czas oczekiwania - jak to w Klubie Podróżnika - nie minął bezowocnie. O swoich fascynacjach gimnastyką Tai Chi oraz językiem Esperanto i kontaktami z Esperantystami z całego świata opowiadał Czesław Gluza, dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych informacji o Chinach !!! - Chcecie wiedzieć więcej - kliknijcie w Czytaj więcej ...
 

Czytaj więcej ...

Goście z Dagestanu

Dzięki Esperanto można poznawać świat, można go zwiedzać, podróżować po wielu jego zakątkach. Jak to możliwe? Esperantyści goszczą się wzajemnie, wspierają. Właśnie w ramach takich wizyt - 20 stycznia 2006 r. o godz. 18.00 na zaproszenie Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, Koła PTTK "Chałupa" oraz Andrychowskiego Klubu Esperanto "Amikeco" gościliśmy w "Klubie Podróżnika" dziennikarza Abdurahmana Junusowa, który poruszył problematykę dotyczącą sytuacji polityczej w Dagestanie, Czeczenii i na Kaukazie (ilustrowaną bogato przeźroczami) oraz Elmirę Kurbanową - pieśniarkę śpiewającą utwory dagestańskie, rosyjskie i gruzińskie.
 

Czytaj więcej ...

Fan Club "Hotel Desperado"

7 stycznia 2006 roku odbyło się w Klubie Pod Basztą spotkanie założycielskie Fanklubu esperanckiego zespołu "Hotel Desperado". W spotkaniu uczestniczył lider zespołu Kim. j. Henriksen z Danii, oraz członkowie E-Klubu "Amikeco" z Andrychowa (przewodniczącym klubu jest Marek Pierkiel) oraz Klubu Esperanto "Espero" z Kęt.

Czytaj więcej ...

ZAPRASZAMY